ایران خودرو دیزل
اخراج کارگران!

بنا به خبر دريافتى٬ طی یکماه گذشته و بتدریج تا به امروز بیش از 200 نفر از کارگران کارخانه ایران خودرو دیزل بنا به دستور کارفرما از کار اخراج شده اند. ساعت کاری کارخانه که قبلا 2 شیفت بوده تبدیل به یک شیفت کاری شده و سیاست اخراج و بیکار سازی کارگران همچنان کماکان ادامه دارد. کارفرما از دادن هر گونه جواب روشن و شفاف به کارگران اخراجی معترض خود داری نموده و فقط میگویند: فعلا به نیرو و کارگر نیازی نداریم!

طی هفته های گذشته کارگران برای بازگشت به کار و حتی برای نقد نمودن بخشهائی از دستمزدهای معوق خود به اداره فرمایشی و فاسد کار و دیگر ارگانهای حکومت اسلامی سرمایه داران مراجعه نموده اند. اما از قرار به دلیل تبانی و پرداخت رشوه از جانب سرمایه داران و کارفرما به عوامل حکومتی در اداره کار و دیگر ارگانهای اعتراض و شکایات کارگران اخراجی عملا به نتیجه ای نرسیده و کارگران اخراجی با جیب خالی، با کابوس فقر و بیکاری همچنان در زیر دست و پای سرمایه داران و ادارات حکومت اسلامی سرگردانند.

یکی از کارگران میگفت: به هر جا میرویم با در بسته روبرو میشویم، انگار نفرین شده ایم، حرف ما هیچ جا خریدار ندارد، قانون مال پولدارهاست، حکومت خودش دزده و نوکر سرمایه داره، با دزدی و جنایتشان دنیا را برایمان تنگ و تاریک نموده اند.

کارخانه ایران خودرو دیزل واقع در جاده ساوه، شهر صنعتی چهار دانگه با بیش از 800 نفر کارگر قراردادی، با قرار دادهای سفید امضا و دستمزدهای فعلا 303 هزار تومانی (دستمزدهای 330 هزار تومانی هنوز پرداخت نشده) و ساعت کاری از 8 صبح تا 4 عصر و انجام اضافه کاری اجباری تا شب و در ایام تعطیل٬ سازنده انواع قطعات و لوازم کامیون و خودروهای دیزلی و سنگین برای شرکت ایران خودرو میباشد.

 

مرگ بر جمهورى اسلامى!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونيسم کارگرى
٢١ ارديبهشت ١٣٩٠ – ١١ مه ٢٠١١