فعالیت های رسانه ای، عمومی و سخنرانی های آذر ماجدی
در سال 2010

آذر ماجدی، رئیس سازمان آزادی زن در سال 2010 در کنفرانس های متعددی شرکت و با رسانه های مختلف در مورد حقوق زن، جنبش آزادی زن، سکولاریسم، حجاب و برقع و اوضاع سیاسی در جامعه ایران گفتگو کرد. فعالیت های سیاسی، انتشاراتی، مطبوعاتی و سخنرانی های آذر ماجدی با هدف اشاعه ایده و ارزش های آزادی طلبانه، برابری طلبانه و سکولاریستی، علیه مذهب و زن ستیزی و در افشای بی عدالتی ذاتی نظام موجود انجام گرفته است. این فعالیت ها تلاشی است برای اشاعه نظرات، مطالبات و برنامه آزادیخواهانه و برابری طلبانه سازمان آزادی زن.
برخی از فعالیت های بین المللی و رسانه ها بشرح زیر است:
دانشگاه دوبلین، ایرلند. آذر ماجدی در 17 ژانویه در کنفرانسی در دانشگاه دوبلین شرکت کرد. این کنفرانس توسط انجمن بحث دانشکده حقوق این دانشگاه و با تم مذهب و حقوق زن سازمان یافته بود. در این کنفرانس بحثی میان دو دیدگاه، مدافع حقوق زن و سکولاریست در مقابل اسلامیست ها و مدافع قوانین شرع درگرفت.
کنفرانس بین المللی 8 مارس، سوئد. سازمان آزادی زن با همکاری ابتکار فمینیستی اروپا یک کنفرانس بین المللی با تم حقوق زن و سکولاریسم در شهر گوتنبرگ، سوئد سازمان داد. سخنرانان متعددی از کشورهای مختلف، از جمله نوال السعداوی از مصر و ملالی جویا از افغانستان در این کنفرانس شرکت داشتند. آذر ماجدی یکی از سخنرانان این کنفرانس بود. روز پیش از کنفرانس، یک کنفرانس مطبوعاتی نیز در محل دفتر سازمان آزادی زن سازمان یافته بود.
سمینار بین المللی ایران، دانشگاه تورنتو. آذر ماجدی بدعوت مطالعات بین المللی این دانشگاه بعنوان سخنران به سمینار بین المللی درباره ایران، در 6 مارس دعوت شده بود که متاسفانه بعلت فعالیت دیگر نتوانست در آن شرکت کند.
کنفرانس اروپایی اومانیست ها در استکهلم. شنبه 29 ماه می یک کنفرانس اروپایی در مورد مذهب و حقوق زن در شهر استکهلم، سوئد سازمان یافت. در این سمینار شش سخنران شرکت داشتند که هر یک در مورد وجوهی از نقش سرکوبگر و زن ستیز مذهب صحبت کردند. آذر ماجدی اعلام کرد که کلیه مذاهب مردسالار، زن ستیز و ضد زن هستند. تمام مذاهب مبلغ خشونت اند. هم در انجیل، هم در ترات و هم در قران، مومئنین تشویق و ترغیب شده اند که با کافران و ملحدین بجنگند و با خشونت و شقاوت کامل تمام کفار را کشتار کنند. در طول تاریخ بیشترین انسان ها تحت نام خدا و بیرق مذهب کشته شده اند . 
مجمع عمومی ابتکار فمینیستی، آلمان. روزهای پنجم  و ششم ژوئن مجمع عمومی ابتکار فمینیستی اروپا در کشور آلمان برگزار شد. آذر ماجدی در این کنفرانس شرکت داشت.
بیست و یکمین کنفرانس بنیاد پژوهش زنان ایران، پاریس. در تاریخ 15-17 ژوئیه، بنیاد پژوهش زنان بیست و یکمین کنفرانس خود را در در دانشگاه سوربن در پاریس، فرانسه برگزار کرد. در این کنفرانس حدود بیست نفر سخنرانی کردند و هر روز حدود 400 نفر در جلسات آن شرکت داشتند. جلسات از طریق شبکه پالتاک نیز در دسترس قرار داشت که چند صد نفر از این طریق مباحث را دنبال کردند. این یک کنفرانس بسیار موفقی بود. سخنرانان گرایشات مختلف درون جنبش حقوق زن را نمایندگی می کردند و در مورد جنبه های مختلف مساله زن، جنبش حقوق زن در ایران و شرایط زنان در ایران از نقطه نظر آکادمیک یا سیاسی – اجتماعی صحبت کردند. مباحث داغی در طول کنفرانس درگرفت .
آذر ماجدی، بعنوان سخنران در این کنفرانس شرکت داشت. تم سخنرانی او "ایران: انقلاب زنانه، مصافی مهم علیه اسلام بود." آذر در این سخنرانی بر اهمیت و جایگاه بسیار مهم و تعیین کننده جنبش آزادی زن در تحولات سیاسی- اجتماعی در جامعه ایران تاکید کرد. او گفت: از این رو است که من تحولات آتی در ایران را یک "انقلاب زنانه" می نامم . 
دو سخنرانی در تورنتو، کانادا. آذر ماجدی در کنفرانسی تحت عنوان: جهانی شدن اسلام سياسی و تاثير آن بر حقوق زنان که از طرف کمپين بين المللی عليه دادگاههای اسلامی در کانادا برگزار شد در 13 اوت شرکت کرد. در اين کنفرانس چهره  سرشناس بین المللی حقوق زن و سکولاریسم و عضو شورای مرکزی سازمان آزادی زن، هما ارجمند نیز شرکت داشت.
همچنین روز 21 اوت آذر ماجدی در مورد اوضاع سیاسی ایران، نیروهای اپوزیسیون، جنبش سبز و کمونیسم کارگری در شهر تورنتو سخنرانی کرد. این میتینگ توسط حزب اتحاد کمونیسم کارگری سازمان یافته بود.
سازمان  بین المللی حقوق اقلیت ها، لندن.  آذر ماجدی، بدعوت سازمان بین المللی حقوق اقلیت ها، روز  22 اکتبر، در سمیناری در لندن، با تم "آزادی بیان، آزادی مذهب" شرکت کرد. این یک سمینار درونی بود که با شرکت 40 نفر از اعضای شورای سازمان و تعدادی میهمان برگزار می شد. هدف این سمینار کمک به تعیین سیاست این سازمان در قبال آزادی بیان و آزادی مذهب، بویژه در زمینه ممنوعیت برقع در برخی کشورهای اروپا بود. سخنرانان میهمان این سمینار جاناتان هی وود، مدیر انجمن قلم انگلستان و آذر ماجدی بودند .
دانشگاه بریستول، انگلستان. سه شنبه ۷ دسامبر ۲۰۱۰ بدعوت انجمن آتئیست های دانشگاه بریستول، آذر ماجدی سخنرانی ای با عنوان زن ستیزی مذهب در این دانشگاه ایراد کرد. وی در این سخنرانی عنوان کرد که تمام مذاهب ذاتا زن ستیز هستند، خشونت را تبلیغ می کنند و گسترش میدهند و از تجاوز بعنوان سلاحی برای به شکست کشاندن "دشمن" شان و پاداش دادن به "سربازان مومن" شان استفاده می کنند. آذر ماجدی آنگاه در مورد اسلام بطور ویژه سخن گفت. او گفت که حجاب سمبل و ابزار به بردگی کشاندن زنان تحت اسلام است. آپارتاید جنسی یک ستون اصلی اسلام است که نه فقط زنان را تحقیر می کند و به بندگی می کشد، بلکه عقب گرد های مهمی به جامعه تحمیل می کند . 
علاوه بر سخنرانی های فوق، آذر ماجدی به دو کنفرانس بین المللی که در شهر بیروت، لبنان و قاهره، مصر برگزار شد، بعنوان سخنران دعوت شده بود. اولین کنفرانس به تاریخ 23 و 24 نوامبر 2010 تحت عنوان "ساختار خشونت مردسالار علیه زنان: ایجاد صلح و امنیت انسانی" توسط "انجمن نجده" و باهمکاری فروم زنان عرب (عایشه) و ابتکار فمینیستی اروپا سازمان یافت. و دومین در تاریخ 15- 17 دسامبر با ابتکار و سازماندهی سازمان های مختلف مصری و بین المللی در شهر قاهره سازمان یافته بود. سازمان آزادی زن از ابتدا در جریان روند سازماندهی این کنفرانس نقش داشت. هیاتی از سازمان آزادی زن، شهلا و کریم نوری در این کنفرانس شرکت و سخنرانی کردند.
فعالیت های مطبوعاتی
طی سال 2010 آذر ماجدی مصاحبه های متعددی با رادیوهای فارسی زبان در نقاط مختلف اروپا، چندین مصاحبه با رادیوهای منطقه ای بی بی سی در مورد حقوق زن، سکولاریسم و ممنوعیت برقع؛ مصاحبه ای با رادیو بی بی سی در مورد نقش اعتراض و تظاهرات در پیشبرد جنبش های اجتماعی؛ با تلویزیون صدای آمریکا، دو مصاحبه تلویزیونی با تلویزیون کومه له، چندین مصاحبه با تلویزیون یک دنیای بهتر و همچنین رادیوی ستلایتی و اینترنتی یک دنیای بهتر داشت. آذر همچنین در سفر به کانادا با روزنامه شهروند گفتگو داشت.


سازمان آزادی زن
7 ژانویه 2011