در حاشيه جلسه شيرين عبادى
فخرى جواهرى

  چندی پیش با خبر شدیم که خانم شیرین عبادی "منادی حقوق بشر اسلامی" در 26 آوریل در تورنتو سخنرانى دارد. ما فعالین حزب اتحاد کمونیسم کارگری تصمیم گرفتیم که در این سخنرانی شرکت کرده و در قسمت پرسش و پاسخ آن٬ سیاست های ریاکارانه ناجیان نظام جمهوری اسلامی را افشا کنیم.

در روز سخنرانى اطلاعیه و مقالات انتقادى و منتشر شده حزب در رابطه با سیاست های شیرین عبادی در دفاع از جمهورى اسلامى و يک جناح آن و تقابل با جنبش سرنگونی طلبانه مردم را تکثیر کرده تا بدست شرکت کنندگان برسانیم. با دیدن پلیس و ماشینهای مدل بالا و شکل و شمایل مدعوین معلوم بود که میهمانان اکر نه کاملا اما بيشتر از تجار و سرمايه داران طرفدار جمهوری اسلامی هستند و مراسم سخنرانی تحت انتظامات شديد پلیسی برگزار میشود. همينطور اطلاع یافتیم که بلیط ورود به مراسم سخنرانى اين بانوى اسلام 100 دلار است! همين نشان ميداد که ترکيب اصلى شرکت کنندگان چه کسانى هستند. لذا تصمیم گرفتیم اطلاعیه هایمان را در بيرون جلسه پخش کنیم .

من به عنوان نماینده جمع فعالین حزب اتحاد کمونیسم کارگری به درون ساختمان رفتم و تعدادی از مقالات حزب در نقد سیاستهای خانم عبادی را در بین شرکت کنندگان پخش کردم. به برخى توضیح دادم که من از زندانیان سیاسی سابقم و سوالات زیادی از خانم عبادی دارم اما به خاطر بهای بلیط قادر به شرکت نیستم. از آنان خواستم که مقالات را بخوانند و اگر خواستند به دست خانم عبادی هم برسانند .

شخصا خیلی تمایل داشتم که در بخش پرسش و پاسخ سخنرانی شرکت کنم و بعنوان یک زندانی سیاسی از شیرین عبادی بپرسم: خانم عبادی چگونه است که صدها نفر در زندانهای مخوف جمهوری اسلامی شکنجه میشوند٬ تعدادی از تجاوز و شکنجه "اسلام مترقی" شما جان میسپارند٬ تعدادی هم در انتظار خوفناک اعدام بسر میبرند٬ اما شما از "صلح و صفا" داشتن و "محترم" شمردن قاتلان مردم دم میزنید؟ چگونه سپاهیان و بسیجیان مزدور را که بیرحمانه مردم را به گلوله میبندند٬ تجاوز و شکنجه می کنند٬ "برادر و مردمی" میخوانید؟ چه منافع "برادرانه اى" در پس اين اظهارات اسلامى – حقوق بشرى شما نهفته است؟

چگونه است که کشته شدن مردم توسط صدام را به کشتار اخیر توسط "بعضی" از بسیجیها و پاسداران وصل می کنید؟ پس شکنجه٬ تجاوز و اعدام مردم مبارز ایران در طی سی سال حکومت کثیف اسلامی پیش از نمايش انتخابات اخير چه شد؟ خانم عبادی شما عامدانه با ندیده گرفتن تجاوزهایی که در زندانها به حکم الله تان صورت گرفت٬ شکنجه و کشتارهای دسته جمعی کمونیستها و آزادیخواهان و شریفترین انسانها که هنوز با کابوس شلاق و تجاوز و تیرباران خواب شبانه را به صبح میرسانند٬ نقش آفرینی میکنید. شما با برپایی این تور میخواهید براى نظام جنايتکاران و متجاوزين جمهوری اسلامی آبرو جمع کنيد. اسلام نوع دوم شما يک رياکارى از نوع اسلام نوع اول است.  

ولى زمان براى شماها گذشته است. ديگر بجز معدودى اپورتونيست که منافع شان با منافع نظام اسلامى گره خورده٬ کسى اين تبليغات پوچ و سراپا دروغ را نمى خرد. بويژه بدانید که ما فعالین حزب اتحاد کمونیسم کارگری٬ ما کمونیستها و آزادیخواهان٬ ما سرنگونی طلبان و مردمى که در کمین کليت رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی نشسته ایم٬ عليه اين سياستهاى ارتجاعى ساکت نمى نشينيم. ما مصمم هستيم حکومت اسلامى تان را سرنگون کنيم. *