٢٢بهمن، تهران در سرکوب، تهران در تعرض !
نازنين اکبرى

علیرغم تمام پیش بینی ها و تدابیر شدید امنیتی حکومت اوباش اسلامی از هفته ها پیش برای کنترل و سرکوب هر گونه تحرکات اعتراضی و انقلابی جوانان و مردم در روز 22 بهمن، در این روز بر اثر تجمعات، اعتراضات و تظاهراتهای ضد حکومتی از همان ساعات اولیه روز کنترل او ضاع از دست حکومت اسلامی و مزدوران وحشت زده اش خارج شد. در این روز مردم و جوانان با تظاهرات و برگزاری تجمعات متعدد اعتراضی عزم جزم خود را تا نابودی کامل حکومت اسلامی این جرثومه قتل و شکنجه و فساد و دزدی به نمایش گذاشتند. در این روز فلکه دوم آریاشهر و بلوار فردوس شاهد پرشورترین صحنه های اعتراضات مردمی و ضد حکومتی بوده است. در ساعت 10 صبح در بلوار فردوس، خیابان ولیعصر جنب ایستگاه مترو آریاشهر دهها نفر از اوباش بسیجی و پاسدار ضمن یورش و ضرب و شتم وحشیانه زن میانسالی اقدام به دستگیری تعدادی از دختران و پسران جوان نموده و آنها را برای انتقال به مراکز سرکوب حکومتی تحویل کیوسک نیروی انتظامی مستقر در محل میدهند.

هزاران نفر از جوانان و مردم معترض که شاهد این صحنه های جنایت و سرکوب بودند به خشم آمده با شعارهای ضد حکومتی مرگ بر دیکتا تور و... به کیوسک نیروی انتظامی حمله ور شدند. مزدوران انتظامی مستقر در کیوسک در حالیکه به شدت ترسیده بودند پا به فرار گذاشتند. کیوسک اوباش سرکوبگر به تصرف مردم درآمد. پس از آزاد نمودن زن میانسال و دختران و پسران بازداشت شده کیوسک و موتورسیکلت بر جای مانده از مزدوران فراری در میان شعله های خشم و اعتراض جوانان و مردم انقلابی به آتش کشیده شد. دراین اثنا دسته های بیشماری از انواع مزدوران حکومتی و پلیس ضد شورش بلافاصله وحشت زده و هراسان خود را به محل رسانیده و درگیری و زد و خورد در این محل تا حوالی ساعت 30/11همچنان ادامه داشت. دراین محل بیش از 50 نفر از جوانان و مردم معترض دستگیر شده و توسط خودروهای مخصوص پلیس ضد شورش به مکان نامعلومی منتقل شدند.

در همین لحظات در فلکه دوم آریاشهر در حالیکه این منطقه توسط دسته های چندین هزار نفری پلیس ضد شورش قرق شده بود تجمعات مردم و جوانان در دسته های چندین هزار نفری با شعارهای ضد حکومتی در اطراف و گوشه و کنار میدان مشهود بود. در فلکه دوم آریاشهر بیش از چندین هزار نیروی سرکوبگر و آماده در خیابانهای اصلی و فرعی و حتی کوچه ها مستقر بودند. ورودی بلوار کاشانی از سمت آریاشهر نیز توسط پلیس ضد شورش کاملا بسته شده بود. این اوضاع در منطقه آریاشهر تا پاسی از شب همچنان ادامه داشت.  

در منطقه باغ فیض و خیابان باهنر و خیابان پیامبر در ساعت 3 بعدازظهر با آنکه هزاران پلیس مزدور ضد شورش مستقر بود مردم و جوانان در دسته های بسیار گسترده با شجاعت و روحیه تهاجمی درخور تحسین در حالیکه بر روی پلهای رو گذر ایستاده بودند شعار میدادند مرگ بر دیکتاتور، اتل متل توتوله، مرگ بر دیکتاتور کوتوله!

بنا به اعلام منبع موثقی در ارگان جنایت و سرکوب نیروی انتظامی دراین روز بیش از 120 هزار نفر از انواع نیروهای خود فروش و سرکوبگر برای سرکوب اعتراضات مردمی از ساعت 5 صبح در کلیه میادین و خیابانها و مراکز حساس شهر تهران مستقر شده اند. رژیم در هراس از گسترش اعتراضات مردمی حتی نیروهای در حال آموزش را از پادگانها به خیابانها کشانیده است. علاوه بر این از پرسنل راهنمایی و رانندگی نیز استفاده شده است. حکومت اسلامی با اعلام قبلی از مزدوران و اوباش بسیجی خواسته بود تا در ساعات اولیه صبح در مساجد و مراکز و پایگاههای بسیج حاضر باشند. از قبل هم اتوبوسهایی برای حمل فوری اوباش بسیجی در مراکز شهر تهران حاضر شده بودند. در این میان تعدادی از اوباش بسیجی در اسلام شهر که در هراس از خشم انقلابی مردم و مشاهده حکومت در حال سقوط دچار تردید و ابهام شده بودند از جانب پاسداران و مسئولین بسیج تهدید شده اند که کارت بسیجشان را ابطال خواهند نمود.

در روز22 بهمن خیابانها و میادین اصلی تهران از جمله میدان انقلاب٬ خیابان کارگر شمالی٬ امیر آباد، میدان ونک و...صحنه حضور تجمعات گسترده ضد حکومتی بوده است. در این روز حضور نیروهای ضد شورش و مسلح به همه تجهیزات مشهود و بسیار سنگین بوده است. پل ستاری به سمت شهرک اکباتان، میدان آزادی از اتوبان جناح به سمت آریاشهر و از جنا ح ورودی اتوبان کرج تا پارک چیتگر انواع پلیس ضد شورش چندین هزار نفری تا پاسی از شب مستقر و در حال آماده باش بودند. در روز 22 بهمن در سعادت آباد٬ بلوار فرحزادی یک کیوسک نیروی انتظامی توسط جوانان معترض به آتش کشیده شد. ازهفته پیش برنامه های انواع کانالهای تلویزیونی ماهواره ای خبری فارسی زبان بر اثر پارازیت سنگین برنامه هایشان قطع شده، اینتر نت، جی میل و یاهو قطع شده و همچنین از بیستم بهمن ماه در برخی از مناطق تهران از جمله منطقه آتی ساز یورش و خانه گردی پاسداران حکومتی برای جمع آوری آنتن های ماهواره شروع شده است و مردم را تهدید نموده اند جریمه نقدی داشتن هر آنتن ماهواره یک میلیو ن و پانصد هزار تومان است. البته این گستاخی حکومت با اعتراض و مقاومت مردمی روبرو شده است.

امروز 25 بهمن ماه از 10 روز پیش تاکنون شهر به حالت حکومت نظامی اعلام نشده درآمده، به محض تاریک شدن هوا اکیپهای ایست و بازرسی متشکل از پاسداران و بسیجی ها و دیگر  مزدوران سرکوبگر در میادین، خیابانها و چهار راههای اصلی شهر تا صبح روز بعد مستقرند. شهر توسط یگانهای سپاه کنترل و بازرسی میشود. با اینجال جوانان و مردم برای تهاجمی کوبنده تر و گسترده تر علیه حکومت جنایتکار اسلامی برای چهارشنبه سو ری آماده میشوند .

25/11/88