ایتکو پرس ایران خودرو
طرح اخراج کارگران در سال جدید !

بنا به خبر دريافتى٬ با آغاز سال جدید و در ادامه سیاستهای ضد کارگری حکومت اسلامی٬ به تصمیم مستقیم نیاکان مدیر ایتکو پرس قرار است تا پایان فروردین ماه یعنی تا دو هفته آینده 30 نفر از کارگران ایتکو پرس از کار اخراج شوند. نیاکان و هم دستانش که حتی با حداقل دستمزد 303 هزار تومانى هم مخالفند٬ اعلام داشته اند این "افزایش دستمزد کارگران" در سال جدید موجب ضرر و زیان و عدم سود دهی خواهد شد! به همین دلیل برای نیل به مقاصد سود جویانه شان اقدام به اخراج کارگران خواهند نمود.

واقعيت اينست که حقوق پايه کارگران افزايش پيدا نکرده است و قدرت خريد واقعى کارگران با توجه با تورم افسار گسيخته از سال گذشته هم پائين تر خواهد آمد. اما براى سرمايه دار جماعت افزايش سود مهم است و براى تامين افزايش سود به اقداماتى از جمله افزايش ساعات کار٬ بالا بردن شدت کار٬ و کاهش تعداد کارگران دست ميزنند. مضافا اينکه آغاز سال جديد هميشه مجرائى براى تصفيه و اخراج کارگران ناراضى است. هنوز اسامی کارگران اخراجی اعلام نشده اما همواره کارگران قدیمی و معترض به شرایط کار و دستمزدها در ليست اول کارفرما براى اخراج خواهند بود. آنجا هم که تعدادى استخدام جديد صورت ميگيرد٬ کارگرانى خواهند بود که بعلت بیکاری و فقر شدید مجبورند به کار بیشتر و دستمزدهای کمتری رضايت دهند.

سایت یک و دو ایتکو پرس با بیش از 1500 کارگر قراردادی و سفید امضا با قراردادهای یکطرفه و پایه دستمزد 264 هزار تومانى٬ در 3 شیفت 8 ساعته سنگین و پرخطر کاری از مجموعه های اصلی پرسی ایران خودرو است که تازگیها سفارشات سایپا را هم در زمینه تولید خودرو زانتیا انجام میدهد    .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادى٬ برابرى٬ حکومت کارگرى!
زنده باد جمهورى سوسياليستى!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری

١٧ فروردين ١٣٨٩ – ۶ آوريل ٢٠١٠