کارگران شرکت توسعه و تامین پرشیا
3 ماه دستمزد معوق !

بنا به خبر دريافتى٬ تا روز دوم مهر ماه بیش از 30 نفر از کارگران شرکت توسعه و تامین پرشیا دستمزدهای 3 ماهه گذشته تیر و مرداد و شهریور ماه خود را دریافت نکرده اند. اعتراضات مکرر و پیگیریهای تاکنونی کارگران برای دریافت دستمزدهای معوق عملا بی نتیجه بوده و "نعمت زاده" مدیر شرکت و عواملش به طرق مختلف و توجيهاتى از قبيل بی پولی و ورشکستگی شرکت و در عین حال با تهدید کارگران به اخراج از پرداخت دستمزدها طفره میروند .

یکی از کارگران میگفت: در این شرکت 20 سال سابقه کار دارم اما هنوز بطور قراردادی و موقت کار میکنم. در این سالها هر روز را که به شب رسانده ام با اضطراب و دلهره همراه بوده است، ترس از اینکه شاید همین امروز از کار اخراجم کنند. این از امنیت شغلی. دستمزدهایمان هم که معلوم است ماهی 300 هزار تومان که البته این 300 تومان هم هیچگاه به درستی و بموقع پرداخت نمیشود. تازه با این 300 هزار تومان که حالا چندین برابر زیر خط فقر هم هست اگر به دستت برسد باید به جنگ گرانی و تورم بروی. یارانه ها را حذف کرده اند، قیمت اجناس هر روز بالا ميرود. هر کالای مورد نیاز از شیر و لبنیات و نان گرفته تا همه چیز امروز یک قیمت دارد فردا قیمت دیگری. فشار اقتصادی، فقر و نداری، گرسنگی و بیکارى٬ اعتیاد و تن فروشی و کلیه فروشی و انواع مصیبت دیگر وضع ما کارگران است. اما وضع از ما بهتران فرق ميکند. آنها حقوق شان سر به فلک ميزند و دزديهاى ميلياردى ميکنند. میگویند 3 هزار میلیارد تومان دزدی شده! مگر این آقای امیر منصور آریا از آسمان آمده این جا؟ تازه 3 هزار میلیارد تومان یک قلم است که از دستشان در رفته و رو شده. دزدیهای میلیاردی و ثروتهای افسانه ای که سران حکومت اسلامی در این 32 سال به جیب زده اند٬ به قيمت همین فقر و محرومیت، بیکاری و گرسنگی٬ استثمار و سرکوب ما کارگران حاصل شده است.

شرکت توسعه و تامین پرشیا واقع در کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج با 30 نفر کارگر قراردادی با قراردادهای یکساله و سابقه کاری از 1 تا 25 سال و دستمزدهای 300 هزار تومانی و ساعت کاری از 8 صبح تا 5 عصر و انجام اضافه کار اجباری بنا بر نیاز کارفرما سازنده انواع تابلوهای برق و سیستمهای ابزار دقیق کنترل برق در صنایع پتروشیمی میباشد. لازم به یاد آوریست در این مرکز قبلا 300 نفر مشغول به کار بودند که به دلیل ورشکستگی و فساد مالی تاکنون اکثریت کارگران از کار اخراج و بیکار شده اند .

 

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی٬ برابری٬ حکومت کارگری!
زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٣ مهر ١۳۹۰ - ٢۵ سپتامبر ۲۰١١